סכום הכנס השנים עשר לבטחון לאומי - חיל האוויר בעידן הדור החמישי 3 באפריל 2016

 

קישור לתכנית הכנס והרצאות ביוטיוב

 

 

הכנס לבטחון לאומי השנים עשר במספר שנושאו היה "חיל האוויר בעידן הדור החמישי" היה כנס חשוב ומוצלח. הכנס עסק באתגרים הצפויים לקראת קליטתם הצפויה של מטוסי ה 35 - F  (אדיר) בחיל האוויר ובתעשייה הבטחונית וכן במרכיבי כוח נוספים שיושפעו מתוספת כוח משמעותית זו.

 

את הכנס, שהתקיים הפעם במלון הילטון תל אביב, תכננו וביצענו עם המגזין ישראל דיפנס.


רמ"ט חיל האוויר ונציג בכיר מחברת לוקהיד מרטין עדכנו את הקהל לגבי סטאטוס הפרויקט, בהפגינם בטחון רב לגבי יכולת מימוש הפוטנציאל של ה"אדיר".

חבר הכנסת עופר שלח נשא הרצאה מאתגרת במיוחד בטענו שדווקא ההצלחות היתרות של חיל האוויר בביצוע המשימות שהוטלו עליו במבצעי העבר הביאו למקובעות מחשבתית בכל הקשור להפעלה יצירתית ואפקטיבית יותר של הכוח.

במושב שעסק בטכנולוגיה והתעשיות הבטחוניות שילבנו בין סקירות של החברות הגדולות כגון התעשייה האווירית ורפאל לבין תעשיות קטנות, כגון סימיקון וכבירן שהציגו את חלקן בפרוייקט יוקרתי זה.

בחלקו השני של היום סקרנו מרכיבים נוספים של הכוח הצבאי בכלל, כגון המרכיב הקרקעי, ושל הכוח האווירי בפרט כגון כטב"מ והגנה אווירית. זאת מתוך הבנה שעל מנת למצות את מלוא הפוטנציאל של ה"אדיר" כמערכת מלחמה יהא על צה"ל ועל חיל האוויר לייצר קישורים ושיתופי פעולה עמוקים.

הסימולטור של ה"אדיר" הוצב באזור הכנס ואפשר לאורחים רבים לחוות את היכולות הייחודיות של המטוס. בין האורחים שטסו בסימולטור היו שני אלופי הפלות מחיל האוויר שקיבלו תעודות הוקרה בטקס מרגש.

הכנס, בו נכח קהל רב מהקהילה הבטחונית בארץ וכן מקרב הנספחים הזרים, עורר עניין רב וזכה לכיסוי תקשורתי במהלכו וגם לאחריו. 

במקביל לכנס נערכה בחזית המלון הפגנה כנגד מרוץ החימוש. אין ספק שהיינו שמחים לא לקחת חלק במרוץ חימוש כלשהו אולם בשל המציאות הגיאופוליטית הסוערת והבלתי צפויה במזרח התיכון עלינו להמשיך ולפתח יכולות שתשמרנה את היתרונות היחסיים שלנו.

 

 


 

עבור לתוכן העמוד