חדש בחלל מס' 75 - 15 בספטמבר 2016

 
חדש בחלל מס' 75  - 15 בספטמבר  2016
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

חברת חלל תקשורת תצטרך לקבל החלטה בשבועות הקרובים על בניית שני לוויינים במקום עמוס 5 שהפסיק לפעול לפני כעשרה חודשים ועמוס 6 שאבד ב-1 בספטמבר כתוצאה מתקלה בעת תדלוק המשגר של חברת SPACEX עליו היה מונח כיומיים  לפני השיגור הצפוי.
  קרא עוד  

 

מאסק צייץ על האובדן של פלקון 9 וציין כי נראה  שמקור הפיצוץ היה במיכל החמצן הנוזלי בשלב העליון אבל הסיבה עדיין לא ידועה. "אנחנו עדיין עובדים על חקירת שריפת הפלקון. זה הופך להיות הכישלון הקשה והמורכב ביותר שאי פעם היה לנו ב-14 שנים האחרונות.... חשוב לציין כי זה קרה במהלך פעולת מילוי שיגרתית. מנועים לא דלקו, לא היה מקור חום לכאורה."
  קרא עוד  

 

הגשושית אוסיריס-רקס (באנגלית: OSIRIS-REx)  של נאס"א לחקר האסטרואיד בֶּנוּ שוגרה ב 8 בספטמבר. הגשושית תאסוף דגימה מהאסטרואיד ותחזירו לכדור הארץ. זוהי המשימה השלישית שנבחרה במסגרת תוכנית הגבולות החדשים של נאס"א, לאחר המשימות ניו הורייזונס וג'ונו. הגשושית נבנתה על ידי חברת לוקהיד מרטין, היא מתוכננת להגיע לאסטרואיד באוגוסט 2018, להקיפו ולחקור אותו במשך כשנה, ולבסוף לאסוף ממנו דגימה באמצעות זרוע רובוטית, ולהחזיר אותה בקפסולה לכדור הארץ בשנת 2023. 
 קישור לסרט 
  קרא עוד  

 

הטיל החדש נמצא בתכנון כבר 4 שנים ויקרא New Glenn.  
 הגירסה של 2 שלבים תתנשא לגובה של  270 רגל (82 מטר) והטיל התלת שלבי מתנשא לגובה של 313 רגל, יותר מהפלקון 9 של  SpaceX. הטילים יהיו מבצעיים לקראת סוף העשור. 
  קרא עוד  

 

ב 8 בספטמבר בוצעה טיסת ניסוי ראשונה לרכב החלל ספייסשיפ 2 לאחר הפסקה ארוכה בטיסות כתוצאה מהתאונה ב 2014.  הטיסה הגיעה לגובה של 15000 מטר, הגובה בו משוגר רכב החלל מהמטוס הנושא  WhiteKnightTwo והיא נמשכה 3 שעות ו 45 דקות.  לאחר ניתוח התוצאות שנאספו בטיסה יוחלט על המשך הניסויים.  ספייסשיפ 2 מיועדת להטיס תיירי חלל לגבול החלל והיא בבעלותו של  המלירדר ריצ'רד ברנסון
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

סוכנות החלל האירופאית פרסמה קטלוג המונה יותר מבליון כוכבים. זהו קטלוג הכוכבים הגדול ביותר שפורסם עד כה. בקטלוג 1142 מליון כוכבים משביל החלב עם מידע מדויק על מיקומם והבהירות שלהם. המיפוי נעשה באמצעות טלסקופ החלל  Gaia ששוגר לחלל בדצמבר 2013 ומוקם בנקודה  L2 בה יש שיווי משקל בין כוחות המשיכה  של  השמש וכה"א והכוח הצנטריפטלי.
  קרא עוד  

 

 

 המצגת מתארת את התפתחות תעשיית החלל ההודית ואת הפרויקטים העיקריים שלה.
 
  למצגת  
המצגת מתארת את הפעילות והקשיים בכריית מחצבים מאסטרואידים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד