חדש בחלל מס' 76 - 29 בספטמבר 2016

 
חדש בחלל מס' 76  -  29 בספטמבר  2016
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 


שנה טובה לכל קוראינו

 

אדם בחלל

 

תחנת החלל הסינית טיאנגונג 2, שמשמעות שמה בעברית "ארמון שמיימי", שוגרה בהצלחה מנמל החלל ג'יוקואן במדבר גובי בצפון-מערב סין, על גבי משגר סיני מדגם לונג מארץ' 2F. עד סוף החודש הבא תשוגר אליה החללית המאוישת שנג'ואו 11, כשעל סיפונה שני טייקונאוטים. התחנה הניסויית תפעל במשך כשנתיים ותהווה צעד חשוב לקראת בניית תחנת חלל סינית קבועה בשנת 2022.
  קרא עוד  

 

מרוץ החלל הפרטי הולך ומתחמם: לאחר מספר שנים של רמיזות בנוגע למשגר החדש והרב-שימושי שחברת החלל בלו אוריג'ין מפתחת, איל ההון ג'ף בזוס חשף ביום שני את פרטי המשגר הענק, שכמעט ויגמד בגובהו את משגר הפאלקון 9 של החברה המתחרה ספייס איקס. המשגר החדש יכונה "ניו גלן" (New Glenn), על שמו של האסטרונאוט האמריקאי ג'ון גלן, השיגור הראשון של המשגר החדש מתוכנן להתבצע עד סוף העשור.
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

אסטרונומים שהשתמשו בטלסקופ החלל האבל ובתעלול של הטבע, אישרו את קיומו של כוכב לכת המקיף שני כוכבים במערכת OGLE-2007-BLG-349, הממוקמת 8,000 שנות אור מאיתנו לכיוון מרכז הגלקסיה שלנו. התצפיות הן הראשונות בהן התגלתה מערכת של שלושה גופים באמצעות טכניקת מיקרו עידוש אסטרונומים שהשתמשו בטלסקופ החלל האבל.
  קרא עוד  

 

כשמתבוננים בשמש (באמצעים המתאימים לכך בלבד! מסוכן להתבונן בשמש בעין חשׂוּפה או באמצעוּת מסננים "תוצרת בית"!), אפשר לעִתים להבחין על פניה בכתמים כהים. צבעם הכהה של הכתמים נובע מכך שהטמפרטורה השוררת בהם נמוכה בכמה מאות מעלות מזוֹ של סביבתם. למעשה, כמו שאפשר לראות בתצלומים, הכתמים נראים כהים לחלוטין. אולם מדובר באַשׁלָיה אוֹפְּטית: הכתם נראֶה חשוך בשל הניגוּדיוּת הרַבּה בין עָצמת האור הנפלט מכתם השמש ובין האזור הסובב אותו, ואולם בפועָל כתם שמש מֵאיר יותר מהירח.
  קרא עוד  

 

 

 המצגת מתארת את התפתחות תעשיית החלל ההודית ואת הפרויקטים העיקריים שלה.
 
  למצגת  
המצגת מתארת את הפעילות והקשיים בכריית מחצבים מאסטרואידים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד