חדש בחלל מס' 112 - 18 במרץ 2018

 
חדש בחלל מס' 112  -  18 במרץ 2018 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

NSLComm, נוסדה בשנת 2015 מפתחת טכנולוגיה ישראלית חדשנית בתחום התקשורת הלווינית. החברה פועלת בעולם טכנולוגי של לווינים זעירים. בטכנולוגיה הקיימת כיום, ננו-לוויינים מציעים קצב תקשורת של פחות מ-10 Mbps (מגה בייט לשנייה) במסלול נמוך. הטכנולוגיה שפיתחה NSLComm מאפשרת להעביר נתונים בקצב של עד 1 Gbps (ג'יגה בייט לשנייה), פי 100 מהיכולת הנוכחית בשוק.   טכנולוגיה מהפכנית זו תאפשר מגוון שימושים כגון רשתות IoT במערך לוויינים גלובלי, תקשורת למטוסים בזמן טיסה (in flight connectivity), ומגוון שימושים ממשלתיים, מסחריים, ופרטיים נוספים.

 

Effective Space חתמה על הסכם עם ILS  האמריקאית לשיגור לחלל של שני לווייני SPACE DRONE של החברה. המועד: 2020. הלוויינים יתמרנו לעבר לווייני תקשורת של הלקוח, שאזל להם הדלק בחלל, ייצמדו אליהם ויקבלו את השליטה על שמירת מיקומם ותנועתם במסלול. בכך יוארך משמעותית טווח חייהם ופעילותם הסדירה של לווייני התקשורת היקרים. החברה מתכננת לאחר השיגור הראשון להרחיב את "צי" הלוויינים שברשותה ולשגר לחלל עד 6 לוויינים בשנה.

 

הלוויין שוגר בטיל אטלס 5 והוא ימצא במסלול גיאוסטציונרי שיכסה את החוף המערבי של ארה"ב וחלק ניכר מהאוקיינוס השקט. הלוויין שנבנה על ידי חברת לוקהיד מרטין יחליף לוויין ישן וישפר את יכולות חיזוי מזג האוויר. השיגור משלים את מבצע החלפת הלוויינים המיושנים של   National Oceanic and Atmospheric Administration

 

ארגון החלל ההודי Indian Space Research Organization  החל בפיתוח הדור הבא של משגרים כבדים. המשגר החדש יישא מטען כבד  פי 4 מהמשגר הקיים - עד 16 טון למסלול גיאוסטציונרי.

 

מדענים מרוסיה, נאס"א, סוכנות החלל האירופית ו 25 מוסדות מחקר נוספים פועלים במשותף כדי להתמודד עם סכנות הקרינה.  קרינה בחלל גורמת לנזקים חמורים לאסטרונאוטים והיא אחת המגבלות בטיסות לחלל העמוק.   החוקרים מחפשים דרכים שונות להתמודד עם הקרינה - החל מפיתוח שיטות חיסון שיקטינו את הרגישות לקרינה וגמור בשיטות הרדמה לזמן ארוך שיאפשרו לשמור את האסטרונאוטים בתוך מכלים מוגנים מקרינה.

 

לאחרונה ניסתה סין כלי טייס חללי לשימוש חוזר שמגיע למהירות של 5 מאך (5 פעמים מהירות הקול). 

 

אתר השיגור של ברזיל Alcantara space center נמצא בקרבת קו המשווה ולכן השיגור ממנו חוסך דלק ועלויות בשיגור לוויינים גיאוסטציונרים. לאחרונה  ביקרו באתר נציגי חברות מובילות בתעשיית החלל כדי לבחון כדאיות שיגור מהמתקן. בין החברות שביקרו - בואינג ולוקהיד מרטין

 

 

עודכנה המצגת מתארת כלי טייס יוצאי דופן
 
 למצגת 
 אלון מאסק וספייס איקס 
המצגת מתארת את היזם המופלא ואת תוכניותיו
 
 למצגת 

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד