חדש בחלל מס' 48 - 27 באוגוסט 2015

חדש בחלל מספר 48 - 27 באוגוסט  2015

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש.    
 

 

 

אדם בחלל

 

אסטרואיד עומד ליפול על כדור הארץ, מדינה אחת מצליחה להסיט אותו והוא פוגע במדינה אחרת, שופטי בית הדין הבין-לאומי בהאג ידונו בהשלכות תרחיש כזה במסגרת כנס האיגוד הבינלאומי לאסטרונאוטיקה שיתקיים ב 12-16 לאוקטובר בירושלים.  קישור לדף הכנס
  קרא עוד  
אסטרואיד

 

מנהלת החלל במפא"ת שבמשרד הביטחון, והפיקוד האסטרטגי של צבא ארה"ב חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בנושא מעקב אחר עצמים הנעים בחלל (מעשה ידי אדם ושאינם כאלה), במטרה להבטיח פעילות שוטפת ורציפה בחלל, ולמנוע התנגשויות לא רצויות
  קרא עוד  
פסולת חלל

 

יותר מ-6000 איש הגיעו למצפה רמון כדי לצפות בהופעה חיה של "כוכבים נופלים". המוני משפחות, חובבי אסטרונומיה, זוגות רומנטיים וטיילים הגיעו לאירוע של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והאגודה הישראלית לאסטרונומיה כדי לחזות בטבע בתפארתו. באירוע הועברו הדרכות ותצפיות באמצעות לייזרים וטלסקופים.
  קרא עוד  

 

לפני ימים אחדים קצרו האסטרונאוטים בתחנת החלל את יבול החסה האדומה ממערכת גידול הצמחים Veggie ואכלו את העלים לתיאבון. מטרת הניסוי לבחון שיטות גידול ירקות בחלל כדי לשפר את תזונת האסטרונאוטים במשימות ארוכות. 
  קרא עוד  
חסה אדומה

 

הצילום בוצע ממרחק של 1.6 מיליון קילומטר על ידי החללית DSCOVR, תוך ניצול ההזדמנות של הימצאות החללית מאחורי הירח בזמן המולד, ולכן כל הצד ה"אפל" היה מואר באור השמש.
  קרא עוד  
הירח על רקע כה"א

 

ביוני 2015, צילמה האסטרונאוטית סמנתה קריסטופורטי את רכיבי תחנת החלל הבינלאומית  והכינה סרטוני וידאו עם הסברים על הרכיבים השונים. סוכנות החלל האירופית הכינה מהחומרים מצגת אינטראקטיבית המאפשרת לעשות "מסע וירטואלי" בתחנת החלל הבינלאומית. 
  קרא עוד  
תחנת החלל הבינלאומית

 

גם גיבורים כמו האסטרונאוטים של אפולו אינם פטורים מעבודות ניירת. לפני 46 שנים, ניל ארמסטרונג ואדווין (באז) אלדרין הפכו לאנשים הראשונים שהלכו על הירח. עם חזרתם לארה"ב התבקשו האסטרונאוטים להגיש דו"ח הוצאות מסע  ולהצהיר על מטענם – סלעי ירח ודגימות מאבק הירח וכן להצהיר שאיש מהם לא חלה בעת המסע.  
 
  קרא עוד  
טופס החזר הוצאות דלק

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

חוקרים מיפו 15 יסודות שונים לרבות פחמן, צורן וברזל בכוכבים בכל רחבי הגלקסיה. הם גילו להפתעתם כי עד 30% מהכוכבים מכילים הרכב המעיד על כך שנוצרו באזורים בגלקסיה המרוחקים ממיקומם הנוכחי. 
 
  קרא עוד  
מסלולי כוכבים בשביל החלב

 

הפרסאידים הם שרידי קרח ואבק שהותיר השביט סוויט-טאטל. המטאורידים פוגעים באטמוספירה במהירות של 210 אלף קמ"ש ויוצרים מופע זיקוקים מרהיב. 
 
  קרא עוד  
כדור אש של פרסראיד

 

אנחנו לא יכולים לראות אותו, אנחנו לא יכולים לגעת בו ואנחנו יודעים שהוא שם רק בזכות המשיכה הכבידתית שהוא מפעיל על העצמים ביקום. חוקרים חשפו את אחד הרמזים המסקרנים ביותר זה שנים: סימן לקיומו של כוח חדש שעשוי לאפשר לחומר האפל "לדבר" עם עצמו. התובנה הזאת תעזור להסביר מאיזה סוג חלקיקים עשוי, אולי, החומר האפל.
  קרא עוד  
גלקסיות מתנגשות בצביר 3827

 

 

 

 

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
להרשמה (חינם) הקש כאן 
 
Send to friend  
 
  
עבור לתוכן העמוד