חדש בחלל מס' 57 - 30 בדצמבר 2015חדש בחלל מספר 20
 
 חדש בחלל מספר 57 - 30 בדצמבר 2015
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

בגובה 72 ק"מ בערך הופעלו שלושת המנועים כדי להאט את מהירות נפילת המשגר. המנועים כובו בגובה של כ- 40 ק"מ. כ- 30 שניות לפני המגע בקרקע הופעלו המנועים בפעם האחרונה, ואפשרו לצופים לראות את הנחיתה למרות החשכה. הסנפירים ניווטו את המשגר בדיוק למרכז אתר השיגור, שניות לפני המגע בקרקע נפרשו רגלי הנחיתה, שספגו וריסנו את עוצמת הפגיעה במשטח הבטון, ולאחר מכן כובו המנועים.
  קרא עוד  

 

אוניברסיטת החלל הבינלאומית (ISU) בוחרת מדי שנה מקום בעולם שיארח את קורס הקיץ השנתי של התוכנית ללימודי חלל (SSP). בעקבות מאמצים משותפים של הטכניון ושל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע בשנתיים האחרונות, החליט חבר הנאמנים של אוניברסיטת החלל הבינלאומית לקיים את תכנית הקיץ בשנת 2016 לראשונה בישראל. משרד המדע מציע כ-10 מלגות בגובה של עד 25,000 ש"ח למעוניינים להשתלם בתכנית.
  קרא עוד  

 

שנת 2015 הייתה שנה פורייה בתחום החלל, עם כל כך הרבה ארועים, הצלחות, תגליות, וכן, גם כשלונות, עד שסיכום כולל יהיה ארוך למדי, ולכן אנסה לתמצת ולהתייחס רק לארועים החשובים של השנה הנוכחית, וגם קצת על מה שמצפה לנו בשנה הבאה
  קרא עוד  
התצפיות מראות שבכתמים הבהירים מצויים סולפטים של מגנזיום (Magnesium sulphates), סוג של מינרלי מלח. מחקר  מעמיק יותר של אזורים בהירים אלה יתאפשר כאשר החללית תתקרב לסוף משימתה. ניתן יהיה לעשות זאת כאשר החללית בשעות האחרונות של טיסתה תוצא ממסלולה ותכוןן להתנגשות עם האסטרואיד.
  קרא עוד  

 

תלמידים, אפילו בבית הספר היסודי צריכים ללמוד דברים שיוכלו להציל בעתיד את כדור הארץ, תוך שימוש במשאבי החלל. דברים שאמר בני דיין, לתלמידי כיתה ד'
  קרא עוד  

 

 
                                            מצגות תעופה וחלל חדשות

 

המצגת מתארת את הניסיון הראשון לשלב נשים כאסטרונאוטיות  בתכנית החלל.
 
המצגת מספרת את ההיסטוריה של מטוסי נשיא ארה"ב ומתארת את המטוס הנוכחי
 

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
להתראות בניוזלטר הבא...
עבור לתוכן העמוד