חדש בחלל מס' 59 - 4 בפברואר 2016

 
חדש בחלל מס' 59  - 4 בפברואר 2016
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

 
כנס החלל הבינלאומי השנתי האחד עשר על שם אילן רמון התקיים במכון פישר ב 2 בפברואר בהשתתפות בכירי תעשיית החלל הישראלית, ראשי סוכנוית חלל מאירופה, אסטרונאוטים ובכירם מתעשיית החלל של ארה"ב והאו"ם.  בכנס הוצגו שרידי ניסוי "מיידקס" אותו ערך אילן רמון ז"ל במעבורת החלל קולומביה אשר והובאו לאחרונה לארץ. הרצאות הכנס יועלו בקרוב לאתר מכון פישר.
ב 3 בפברואר התקיימה סדנה סגורה לנציגי תעשיית החלל הישראלי. בסדנה נדונו בעיות תעשיית החלל והצורך לנקוט פעולות שונות לקידום התעשייה. מכון פישר התבקש לתאם מפגשים נוספים לקידום הנושא.

 

אדם בחלל

 

השניים דיברו במושב הבוקר של כנס החלל על שם אילן רמון בבית חיל האוויר בהרצליה.  בוב קבנה – מנהל מרכז החלל קנדי של נאס"א בכף קנוורל בפלורידה שניהל בזמנו את משימת STS-107, המשימה האחרונה של מעבורת החלל קולומביה בה ניספה צוות המעבורת אומר כי נאס"א השתנתה מאוד מאז אסון.
  קרא עוד  
רונה רמון

 

13 שנה בדיוק לאחר אסון התרסקות "הקולומביה" עליה היה אילן רמון, חוזרים שרידי ניסוי "מיידקס" לחקר סופות אבק מדברי והשלכותיהם על האקלים, אשר תוכנן על ידי מדענים מאוניברסיטת תל אביב ובוצע בחלל על ידי אילן רמון. השרידים הוצגו בכנס החלל הבינלאומי של מכון פישר
  קרא עוד  
שרידי ניסוי מיידקס

 

חברת בלו אוריג'ין הודיעה כי הצליחה לשגר ולהנחית מחדש את את משגר החלל "ניו שפרד", אותו כבר שיגרה והנחיתה בנובמבר 2015. בכך, החברה הצליחה להראות שאפשר לעשות שימוש חוזר במשגרים ועשתה צעד חשוב בדרך הארוכה להפיכת משגרי חלל לרב-שימושיים.  
  קרא עוד  

 

ממשלת לוקסנבורג הודיעה שהחלה בחקיקה ויצירת סביבה עסקית שתעודד משקיעים להפיק מתכות יקרות מגופים קרובים לכדור הארץ.  בכך הקדימה לוקסנבורג את מדינות אירופה האחרות.
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

מבנים בלתי נראים בצורת אטריות לזניה או תצורות אחרות מרחפים בגלקסיה שלנו ומאתגרים באופן קיצוני את ההבנה שלנו אודות הגז בשביל החלב שלנו. אסטרונומים אוסטרלים כותבים במאמר בכתב העת סיינס כי המבנים נראים כמו "גושים" בגז הדק שבין הכוכבים בגלקסיה שלנו. התצפיות התאפשרו על ידי טכניקה חדשנית.
  קרא עוד  

 

חוקרי קלטק מצאו עדויות עקיפות לקיומו של כוכב לכת הנע במסלול מוזר, מוארך מאוד במערכת השמש החיצונית. לעצם, שהחוקרים כינו כוכב הלכת התשיעי, מסה גדולה פי 10 מזו של כדור הארץ והוא מקיף את השמש במרחק ממוצע גדול פי 20 מזה של נפטון-רהב, כוכב הלכת הידוע המרוחק ביותר במערכת השמש. נדרשות לכוכב לכת זה בין 10,000 ל-20,000 שנה לבצע הקפה מלאה סביב השמש.
  קרא עוד  

 

 

נסיונות דאיה, עפיפונים, כדורים פורחים, ספינות אויר
 
  למצגת  
תעופה מונעת, חלוצי הטיסה, עידן הסילון, כטב"מ

מחיר: 200 ש"ח

  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד