ידיעון מס' 83 - ספטמבר 2015

ידיעון חודש ספטמבר 2015

 

 

 
 
כנס התעופה האזרחית הבינלאומי השמיני של מכון פישר ורת"א יתקיים ב 12 בנובמבר 2015
בבית חיל–האויר, ברח' ז'בוטינסקי 15, הרצליה.
בכנס ישתתפו מנהל ה FAA מארה"ב, ונציגים בכירים מעולם התעופה האזרחית.
הכנס יעסוק בנושאי כלכלת תעופה, היבטים משפטיים, בטיחות ותשתיות התעופה בישראל.
הזמנות תופצנה בספטמבר וההרשמה תחל באוקטובר.
נא שריינו את התאריך הנ"ל ביומניכם. נשמח שתשתתפו.

 

הכוח האווירי בעידן ה F-35
לקראת סוף שנת 2016 ינחתו בישראל מטוסי ה 35 – F. הגעתם מסמנת קפיצת מדרגה ביכולות חיל האוויר. השיפור הדרמטי יקרה הן בשל היכולות הייחודיות של המטוסים והן בשל הממשקים בינם לבין שאר מרכיבי הכוח האווירי במובן הרחב ביותר של המושג. 
מכון פישר החליט להקדיש לנושא 
הכוח האווירי בעידן ה 35 F את הכנס השנתי הקרוב לביטחון לאומי באביב 2016. המכון משלב ידיים עם המגזין "ישראל דפנס" על מנת לקיים כנס רחב יריעה בו תידונה תפיסות חדשניות ותוצגנה טכנולוגיות מתקדמות.
 

 

חדש במרכז לחקר החלל והכטב"ם   
 
 
מכון פישר בכנס הכלים הבלתי מאוישים בראשון לציון 
מכון פישר יוצג בכנס הכלים הבלתי מאוישים על ידי ראש המרכז לחקר החלל והכטב"ם, שהשתתף בכנס בתדרוך לאנשי תקשורת מהעולם וסקר בפניהם מגמות ואתגרים בעולם הכלים הבלתי מאוישים, בדגש על הפעלת כטב"ם במזרח התיכון על ידי מדינות וארגוני טרור שונים. במהלך חודש נובמבר יערך כנס בינלאומי בנושא כטב"ם, בו שותף המכון גם בוועדת היגוי של הכנס.

השתתפות מכון פישר בכנסים וימי עיון בנושא חלל 
מנכ"ל המכון וראש המרכז לחקר החלל במכון השתתפו בשני כנסים ייחודיים בנושא לוויינים זעירים, הכנס הראשון נערך באוניברסיטת בן גוריון בנגב והשני במפעל מבת-חלל של התעשייה האווירית. המכון מוביל שורת פעילויות, סדנאות וימי עיון העוסקים בלוויינות זעירה, מאז 2005.

עדכון בנושא כנס האסטרונאוטיקה הבינלאומי 
הכנס השנתי של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה ייערך בירושלים בראשית אוקטובר. מכון פישר ישתתף בכנס הן במאמרים אקדמיים שיוצגו בו, הן בוועדות מקצועיות של הפדרציה ובפעילות של האקדמיה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה. המכון חבר בפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה לצד סוכנות החלל הישראלית, התעשייה האווירית, רפאל ומכון אשר לחקר החלל בטכניון. לאחר הכנס יועלו המאמרים שיוצגו בו לאחר המכון.

פגישה עם קרן ארה"ב ישראל למדע וטכנולוגיה 
מנכ"לית הקרן האמריקאית לקידום קשרי מדע וטכנולוגיה בין ארה"ב לישראל התארחה במכון פישר. למכון קשרי עבודה שונים עם הקרן. במפגש הועלו אפשרויות לפיתוח ערוצים לשיתוף פעולה חדשים בין מכון פישר לארגונים וגופים שונים בחו"ל, וכן נדונו נושאים בעלי חשיבות הדדית לשני הארגונים. הקרן תסייע גם בקידום כנס החלל הבינלאומי ע"ש אילן רמון שייערך בתאריכים 2-3 פברואר 2016.
 

 

חדש במרכז מידע
בספרייה נותרו ספרים וכתבי עת מיותרים,
 חובבי הז'נר מוזמני
 ם   
ל תאם ביקור ולקחת  
 
ספרים חדשים בספרייה:
10 שנים לנחשון
טייסת 100 הטייסת הראשונה
69 רעם הפטישים
עלי פן 3 - דפי קרב היתוליים ממלחמת יו"כ
עלי כנף - דפים קרביים של כנף 4  ממלחמת יו"כ ניתן להוריד לקריאה
שלום לעציון   
The Rise of the Luftwaffe 
AIRMAN   
  
הופצו והועלו לאתר ידיעונים  "חדש בחלל" מס' 47, 48, 49    קישור לידיעונים

 

הועלה לאתר הספרייה הדיגיטאלית להיסטוריה ומורשת חיל האויר סרט על צבי הורוביץ ז"ל. מטוסו של צבי נפגע ליד צומת רפיד ברמת הגולן וצבי נהרג ביום השני של מלחמת יום הכיפורים. 
  קישור לסרט  
צבי הורוביץ ז"ל

 

לאתר הספרייה הדיגיטאלית להיסטוריה ומורשת חיל האויר הועלה ספרו של ניב יה דורבן ז"ל ג'נסיס רוצה הביתה. טיוטת הספר נמצאה בעיזבונו ויצאה לאור על ידי המשפחה.  הספר נועד לילדים ומספר על ג'ירף בגן החיות שמתגעגע לחופש.
  לעיון בספר  
סיפור על ג'ירפה

 

מצגת חדשה על מטוס הריגול -  U2  והפלתו בשטח ברה"מ בשנות השישים הועלתה לאתר "חדש בחלל".
המצגת הוכנה על ידי ניר הייט.
  קישור למצגת  
מטוס הריגול U2

 

הועלו לרשת תמונות מטקס ההכרזה על הקמת מכון פישר שהתקיים ב 8 לינואר 1999 בבית גיל פז
  לצפייה באלבום  

 

ספר מהודר המתאר את מבנה חיל האויר (200 עמודים) עם צילומי מטוסי חיל האויר, תיאור מבנה חיל האויר על יחידותיו ומשימותיו וסיפורי מבצעים שונים.  כתיבה וצילומים - עופר צידון, בהוצאת מכון פישר וישראל דיפנס.
ניתן לרכוש את הספר במזכירות מכון פישר טל. 09-9510260.  
מחיר 150 ש"ח + דמי משלוח 18 ש"ח. 
 
  קרא עוד  
THE ISRAELI AIR FORCE

 

 
 

 

חברת בואינג מציגה לייזר נייד שמיועד להפיל כלי טייס בלתי מאויישים מטווח של כמה מאות מטרים. הלייזר מורכב מ 4 יחידות שניתן להסיע בכלי רכב, להציב ולהפעיל מכל עמדה. הפלת כטב"מ דורשת כיוון הלייזר למשך 15 שניות על גוף הכתב"מ.
  קרא עוד  
רכיבי מערכת הלייזר הנייד

 

המטוס הגדול ביותר בעולם נמצא בתהליך בניה כפלטפורמה לשיגור מטענים לחלל. למטוס מוטת כנפים של 117 מטר ומשקל מלא של 540 טון. הוא מונע בעזרת 6 מנועים של בואינג 747-400. המטען המועיל שיועלה למסלול נמוך בחלל יהיה 6100 ק"ג. המטוס אמור להתחיל ניסויי טיסה ב 2016.
  קרא עוד  
Stratolaunch Systems

 

גורמי אכיפת החוק בארה"ב מפתחים מענה לאיום הרחפנים. במאמץ למצוא דרך להתמודד עם רחפנים המסכנים את שלום הציבור משתפים פעולה ה FAA,  המשרד להגנת המולדת ומשרד ההגנה. 
  קרא עוד  
איום ביטחוני חדש

 

מעבדת הפיתוח של חיל הים האמריקאי הפיצה לאחרונה סרט וידאו בו נראה כלי הטייס המכונה  Flimmer אשר יכול הן לטוס והן לשייט כצוללת תחת המים.
  קרא עוד  
כטב"מ צוללן - Flimmer

 

  קרא עוד  
Air and Space Power Journal

 

Send to friend

 

עבור לתוכן העמוד